Opublikowany przez: Mela134 Źródło artykułu: Stawianie baniek dziecku, infekcje 2017-02-02 13:54:38
Autor zdjęcia/źródło: Stawianie baniek dziecku@pixabay.com
Lecznicze właściwości baniek odkryto na Dalekim Wschodzie, gdzie leczono nimi stany zapalne i bólowe, a także wzmacniano i odtruwano organizm. Stawianie baniek praktykowały i doceniały też nasze babki, gdyż jest to metoda, która często pozwala uniknąć brania antybiotyków.
Są trzy rodzaje baniek, jednak obojętnie których użyjemy ważne jest, aby w ich środku, po przyłożeniu do ciała, wytworzyła się próżnia. Dzięki temu bańka przysysa się do skóry. Stworzone w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Stają się one “ciałem obcym” i muszą być usunięte, a to mobilizuje organizm do walki z chorobą lub bólem.
Bańki szklane klasyczne przysysają się do ciała, gdy palący się wewnątrz spirytus zużyje tlen. Ich działanie jest najsilniejsze.
Banki szklane do stawiania bez użycia ognia mają wentyl, którym odsysa się powietrze za pomocą specjalnej pompki. Są to bańki najbezpieczniejsze.
Banki gumowe, gdzie podciśnienie powstaje, gdy rozpręża się ściśnięta guma.
Stosowanie baniek u dzieci wystarczy raz na dwa dni. Gdy ból dokucza, możesz stosować częściej. Przy przeziębieniu powinnaś stawiać je na plecach i bokach klatki piersiowej, natomiast przy leczeniu bólu – tam, gdzie on dokucza. Jeżeli będziesz bańki ustawiać w miejscach akupunkturowych, wzmocnisz ich efekt i pozwolisz na szybkie przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie. Miejsca te podane są w instrukcji dołączonej do opakowania. Stawianie baniek w tych miejscach lepiej jednak powierz osobie specjalnie do tego przygotowanej. Mimo instrukcji nietrudno o pomyłkę. Nawet centymetrowe przesunięcie może spowodować niepożądaną reakcję, a zbyt silne podciśnienie nawet zrobić krzywdę.
Możesz go zrobić każdą bańką, ale najlepiej stosować do masażu gumowe bańki, które nie uszkodzą skóry. Wybrane miejsce posmaruj maścią rozgrzewającą albo oliwką. Po przyssaniu banki wyreguluj ciśnienie, aby móc ją swobodnie przesuwać. Bankę przesuwaj powoli z góry na dół i z powrotem do góry po całej masowanej powierzchni. Pamiętaj, że po zabiegu pacjent nie musi leżeć w łóżku, chyba że jest chory, wtedy zabieg zrób wieczorem, tuż przed snem.
Bańki możesz stosować dzieciom, które skończyły roczek. Skórę smarujesz kremem, by nie była napięta i stawiasz 6 małych baniek. Umieszczasz je nad, pod i między łopatkami. Po trzy bańki po każdej stronie pleców. Trzymasz je przez 10 minut. Dziecko musi być podczas zabiegu szczelnie okryte, a po nim zostać w domu co najmniej trzy dni.
W wyniku popękania drobnych naczyń krwionośnych na plecach pozostają siniaki, które po kilku dniach się wchłoną i znikną.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.